Počet obetí záplav v Nemecku sa do sobotňajšieho rána zvýšil na najmenej 130, vyplýva z údajov tamojšej polície. Nárast počtu úmrtí hlásili z okresu Ahrweiler, najviac postihnutej oblasti v spolkovej krajine Porýnie-Falcko, kde aktuálne evidujú 90 mŕtvych. Podľa polície sú dôvody na obavy, že smutná bilancia ešte stúpne, informovala agentúra DPA.

V zmienenom okrese dostali úrady podľa polície hlásenia o celkovo 618 zranených. Aj dva dni po prírodnej pohrome tam však stále evidujú nezvestných. V piatok ešte krajinský minister vnútra Roger Lewentz hovoril o 63 úmrtiach a 362 zranených. Medzi mŕtvymi v okrese Ahrweiler je 12 obyvateľov zariadenia pre ľudí s mentálnym postihnutím v meste Sinzig.

WA 26 Berlín - Nemecká kancelárka Angela Merkelová gestikuluje počas tlačovej konferencie po návšteve Inštitútu Roberta Kocha (RKI) v Berlíne v utorok 13. júla 2021. FOTO TASR/DPA

13.07.2021, Berlin: Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) spricht bei einer Pressekonferenz nach ihrem Besuch im Robert Koch-Institut (RKI). Merkel besuchte auf Einladung von Gesundheitsminister Spahn das bei der Corona-Pandemie führende Institut des Gesundheitsministeriums. Foto: Michael Kappeler/dpa-pool/dpa +++ dpa-B
Neprehliadnite

Nemecko neplánuje zaviesť povinné očkovanie obyvateľov, vyhlásila Merkelová

Pohotovostné zložky počas noci pokračovali v prácach s postihnutých obciach, na mnohých miestach boli naďalej prerušené dodávky elektriny a nefungovali tam telefónne siete. Mnohé cesty v oblasti sú stále neprejazdné.

Počasie v postihnutom regióne sa medzičasom zlepšilo, zostane však premenlivé a môžu sa tak vyskytnúť lokálne búrky, upozornili nemeckí meteorológovia. Zrážky by mali ustať až v priebehu víkendu.