V Indii v pondelok prvýkrát v priebehu niekoľkých týždňov klesol denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom pod 300-tisíc, informuje agentúra AP. Podľa údajov indického ministerstva zdravotníctva pribudlo v krajine za posledných 24 hodín približne 280-tisíc nových prípadov nákazy a potvrdených bolo 4 106 úmrtí. Počet nových prípadov tak poprvýkrát v priebehu niekoľkých týždňov klesol pod 300-tisíc.

Od začiatku epidémie zaznamenali v Indii už takmer 24 miliónov nakazených a takmer 270-tisíc úmrtí. V čase, keď bol zaznamenaný rekordný prírastok prípadov, pribudlo v krajine denne priemerne takmer 391-tisíc prípadov.

EBE 32 Ahmadabád - Na snímke zdravotníci prevážajú pacienta s ochorením COVID-19 do špecializovanej nemocnice v indickom Ahmadabáde vo štvrtok 15. apríla 2021. India zaznamenala vo štvrtok za ostatných 24 hodín rekordných 200.000 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. FOTO TASR/AP
A patient arrives at a COVID-19 dedicated hospital in Ahmedabad, India, Thursday, April 15, 2021. India reported more than 200,000 new coronavirus cases Thursday, skyrocketing past 14 million overall as an in
Neprehliadnite

India zaznamenala najnižší májový prírastok nákaz koronavírusu

Napriek zlepšujúcemu sa celkovému stavu však v Indii pretrváva nedostatok lôžok a lekárskeho vybavenia a situácia na subkontinente je tak naďalej kritická. Pre nedostatok vakcín v krajine klesol aj počet nových zaočkovaných, a to o 40 percent v priebehu posledného mesiaca.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) minulý týždeň oznámila, že variant koronavírusu SARS-CoV-2 šíriaci sa v Indii sa zdá byť nákazlivejší než pôvodný vírus, a označila ho za „znepokojujúci". Indický variant koronavírusu bol doteraz detegovaný v najmenej 44 krajinách sveta.