Počet nezamestnaných v Španielsku klesol minulý mesiac pod 2,7 milióna a dostal sa na takmer 15-ročné minimum. Uviedlo to španielske ministerstvo práce.

Počet evidovaných nezamestnaných dosiahol v júni v Španielsku 2,69 milióna. To je najmenej od septembra 2008. V porovnaní s májom sa počet ľudí bez práce znížil o 50 268 a oproti rovnakému mesiacu minulého roka o takmer 192-tisíc.

Z jednotlivých sektorov klesol počet nezamestnaných v každom z nich, až na pôdohospodárstvo. Najvýraznejší pokles zaznamenali na začiatku letnej turistickej sezóny služby, kde sa počet ľudí bez práce znížil v júni o 42 133.

Čo sa týka regiónov, najviac klesol počet nezamestnaných v Andalúzii, a to o 8 780. Výrazne sa znížil ich počet aj v Katalánsku a Galícii.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotografia
Neprehliadnite

Španielsko bojuje proti nezamestnanosti mladých ľudí, vláda predstavila nový balík investícií