Počet ľudí nakazených novým druhom koronavírusu v Českej republike rýchlo rastie - za sobotu ich pribudlo 260, bilancuje spravodajský server televízie Nova.

K nedeľnému ránu evidovali české úrady dovedna 11 298 prípadov nákazy uvedeným koronavírusom SARS-CoV-2. Z toho sa 7 682 pacientom podarilo už uzdraviť.

Ľudia sedia v kruhoch, aby dodržali vzájomný odstup v parku v San Franciscu.
Neprehliadnite

USA zaznamenali už vyše 2,5 milióna prípadov nákazy koronavírusom

Chorobe COVID-19, ktorú tento koronavírus spôsobuje, podľahlo v ČR zatiaľ celkovo 347 ľudí, sumarizuje ďalej webová stránka tn.nova.cz na základe oficiálnych údajov ministerstva zdravotníctva.

Prvé tri prípady uvedeného ochorenia sa v Česku objavili začiatkom marca. Odvtedy počty nakazených každým dňom narastajú. Hospitalizovaných je aktuálne 122 pacientov.

Na festivaloch vás môže prekvapiť ostré slnko, ale aj búrka
Neprehliadnite

Od júla budú umožnené podujatia do tisíc ľudí. Nie je to však bez podmienok, pripomína ÚVZ

V piatok a sobotu pribudlo za deň najviac infikovaných za posledné tri mesiace. Celkovo je najviac obetí vo veku 75-84 rokov, ale zomierajú aj mladší: Česko eviduje jednu obeť vo veku 25-34 rokov a štyri ďalšie do 44 rokov, píše TV Nova.

Ľudia s COVIDom-19 zomierajú predovšetkým v hlavnom meste Praha a v Moravskosliezskom kraji, kde je nákaza najrozšírenejšia. Naopak, najmenej chorých je na Vysočine a v Juhočeskom, Královohradeckom a Libereckom kraji, uvádza tn.nova.cz.