Od februára bude mať sieť nového generálneho riaditeľa Vladimíra Dvorového. V minulosti riadil trebišovskú a michalovskú nemocnicu. Zmenu zdôvodnilo vedenie medzinárodného holdingu Penta Hospitals International tým, že sieť potrebuje nového lídra.

„Naším cieľom je vybudovať modernú organizáciu, ktorá bude atraktívna pre vysokokvalitný zdravotnícky personál, vďaka lepším procesom bude efektívnejšia a pre našich pacientov bezpečnejšia. Toto sú priority, na ktoré sa plánujeme v ďalšom období maximálne sústrediť. Sme presvedčení, že ich splnenie si vyžaduje nového lídra,“ uviedol generálny riaditeľ Penta Hospitals International Attila Végh.

Pripomenul, že pod vedením V. Dvorového sa im v novembri minulého roka podarilo v predstihu otvoriť novú budovu michalovskej nemocnice. Penta ju označuje ako nemocnicu novej generácie.

Penta mení šéfa siete nemocníc a polikliník

Vladimír Dvorový Zdroj: Svet zdravia

M. Duban bol generálny riaditeľ spoločnosti ProCare, ktorá prevádzkuje polikliniky Penty, od roku 2015, kam prišiel z Allianz-Slovenskej poisťovne. Začiatkom apríla minulého roka sa ujal vedenia aj siete nemocníc Svet zdravia, po tom čo firmu opustil Ľuboš Lopatka.

Hlavnou úlohou M. Dubana bolo naštartovať integráciu oboch spoločností. Podľa finančnej skupiny Penta už nebude pracovať na žiadnej inej pozícii v skupine. 

Uvedené zmeny sa automaticky dotknú aj vedenia dvoch nemocníc Svetu zdravia. Súčasný post riaditeľa michalovskej nemocnice prevezme po Vladimírovi Dvorovom doterajší riaditeľ galantskej nemocnice Marián Haviernik. V Galante predstaví spoločnosť nového nástupcu v najbližšom čase.

Poznámka: TREND.sk patrí vydavateľstvu News and Media Holding, ktoré spolu so Svetom zdravia vlastní Penta.