Pápež František poslal v nedeľu svetu, ktorý zápasí s pandémiou koronavírusu, vianočné posolstvo nádeje a odolnosti.

Na pravidelnej spoločnej nedeľnej modlitbe Anjel Pána na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa zišli desiatky veriacich a pápež sa im tradične prihovoril z okna Apoštolského paláca. Poukázal na to, že na námestí už stojí vianočný strom a pripravuje sa aj Betlehem, vyobrazenie znázorňujúce Svätú rodinu pri narodení Ježiša.

KK34 Rím - Pápež František si dáva ochranné rúško počas bohoslužby za svetový mier v Bazilike Panny Márie na oltári nebies 20. októbra 2020 v Ríme. Pápež František mal v utorok po prvý raz od vypuknutia pandémie nového koronavírusu na verejnosti rúško, ktoré si nasadil počas bohoslužby za svetový mier. FOTO TASR/AP
Pope Francis puts on his face mask as he attends an inter-religious ceremony for peace in the Basilica of Santa Maria in Aracoeli, in Rome Tuesday, Oct. 20, 2020 (AP Photo/Gregorio Bo
Neprehliadnite

Pápež František modernizuje finančný úrad, cieľom je boj proti špinavým peniazom

Pápež vyzýva k duchovným sviatkom

Tieto symboly Vianoc sa už pripravujú, aj v mnohých domácnostiach, aby potešili deti a tiež dospelých. Sú to symboly alebo prejavy nádeje, predovšetkým v týchto ťažkých časoch," povedal pápež, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Vyzval však veriacich, aby zašli ďalej, aj za tieto „symboly" Vianoc, a ponorili sa do ich „významu" a podstaty. A tým je „Ježiš, Božia láska" a „nekonečné dobro", ktoré prejavil voči svetu.

Toto svetlo nemôže vypnúť žiadna pandémia, žiadna kríza," uviedol pápež a dodal: „Vpustime ho do našich sŕdc a pošlime ďalej tým, čo to najviac potrebujú."