Pandemický rodičovský príspevok budú môcť naďalej poberať aj zamestnanci, ktorí vykonávajú závislú činnosť na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Zmena sa bude týkať tých zamestnancov, ktorí pracujú na dohodu pri realizácii opatrení prijatých príslušnými orgánmi na riešenie krízovej situácie. Vyplýva to z návrhu zmeny nariadenia vlády o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením Covid-19, ktorý v stredu schválila vláda.

Na snímke zľava predseda vlády SR Igor Matovič, minister financií SR Eduard Heger a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (všetci OĽaNO) po rokovaní 67. schôdze vlády SR v Bratislave 15. januára 2021
Neprehliadnite

Vláda prerokuje zmeny v pandemickom príspevku či sčítaní obyvateľstva

„Návrh bude mať podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR pozitívny vplyv na hospodárenie domácností osôb, ktoré sú poberateľmi pandemického rodičovského príspevku na maloleté dieťa, respektíve deti, a zároveň vykonávajú závislú činnosť na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru v čase trvania krízovej situácie s cieľom realizácie opatrení prijatých príslušnými orgánmi na riešenie tejto krízovej situácie," uviedlo MPSVR SR v analýze sociálnych vplyvov k schválenému materiálu.

Každý škôlkar si vyberie smajlíka, ktorý najviac vyjadruje jeho momentálny pocit. Deti sa učia vyjadrovať emócie, čo im pomáha budovať empatiu.
Neprehliadnite

Zriaďovatelia materských škôl ich môžu opäť otvoriť, rezort školstva to odporúča zvážiť

„Ak niekto poberá rodičovský príspevok a súčasne pôjde pomôcť pri testovaní a dostane za to nejakú odmenu, neznamená to, že príde o rodičovský príspevok," povedal po schválení materiálu minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Pandemický rodičovský príspevok v súčasnosti poberajú rodičia, ktorí rodičovský príspevok poberali do 15. októbra 2020 a odvtedy im na tento príspevok zanikol zákonný nárok napríklad pre dovŕšenie troch rokov veku dieťaťa.