Palubný personál írskych nízkonákladových aerolínií Ryanair v Španielsku plánuje až do januára každý týždeň organizovať štvordňové štrajky, aby presadil požiadavky na zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Informovali o tom dnes odbory. Štrajky by sa podľa ich oznámenia mali konať vždy od pondelka do štvrtka, a to v období od 8. augusta do 7. januára, uviedla agentúra Reuters.

Tento mesiac spôsobili štrajky zamestnancov Ryanairu výpadky na mnohých španielskych letiskách. Počet zrušených letov bol však v porovnaní s podobnými protestmi pracovníkov Ryanairu v iných krajinách obmedzený, pretože španielske predpisy nariaďujú aerolíniám a zamestnancom zachovať určitú minimálnu úroveň služieb.

„Keďže firma (Ryanair) zamestnancom nenačúva, sme nútení vyhlásiť nové štrajkové dni," uviedla Lidia Aransanzová z odborového zväzu USO. Zväz tiež upozornil, že pri nedávnych štrajkoch bolo v Španielsku prepustených 11 členov palubného personálu.

Ryanair mal v prvej polovici tohto roka podľa údajov letiskového operátora Aena podiel 22,3 percenta na celkovom počte pasažierov cestujúcich cez španielske letiská.

Ďalšie dôležité správy

PK 29 archív Budapešť - Na archívnej snímke z 12. júna 2022 lietadlo spoločnosti Ryanair odlieta z letiska v Budapešti. Väčšina občanov Maďarska nesúhlasí s tým, aby mimoriadne zdanenie zavedené vládou preniesli letecké spoločnosti na pasažierov, a preto začali hromadne rušiť rezervácie leteniek nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair. FOTO TASR/AP

A Ryanair plane takes off from Budapest Airport, in Budapest, Hungary, Sunday, June 12, 2022. Hungary has placed price caps on fuel and some fo
Neprehliadnite

Štrajk palubného personálu Ryanairu prinútil aerolinky zrušiť desiatky letov