„Nikto totiž nevie garantovať v 3-tisíc obciach a mestách podporu takejto koalícii. Je to niečo iné ako voľby do VÚC,“ uviedol.

Podľa Ľ. Galka však platí, že KDH je vítané v každom meste a obci, kde sa budú chcieť pridať ku koalícii SaS a OĽaNO. „Kontaktovali nás už strany Šanca a Sme rodina, začíname rokovať. To čakáme aj od KDH, hnutie je v našej širokej pravicovej demokratickej koalícii vítané ako všetky ostatné strany,“ konštatoval.

Ako na sociálnej sieti napísal predseda KDH Alojz Hlina, o tom, že centrálna dohoda pre komunálne voľby medzi SaS, OĽaNO a KDH nebude, sa dozvedel v stredu od SaS. „Nebolo žiadne rokovanie o podmienkach prípadnej centrálnej dohody, teda k odmietnutiu spoločnej dohody nedošlo pre prípadné nároky, podmienky, okolnosti ktorejkoľvek strany, ale dohoda bola odmietnutá bez udania dôvodu,“ povedal s tým, že KDH bolo pripravené rokovať.

„Takáto dohoda by mala určite význam, čo sa potvrdilo aj pri VÚC voľbách,“ napísal A. Hlina. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič nazval jeho reakciu „výlevom“.

„Bez toho, aby boli obojstranné rokovania medzi KDH a OĽaNO sa snaží robiť politiku cez sociálne siete. Nemyslím, že toto je zodpovedné správanie sa, ak KDH chce naozaj spoluprácu opozičných strán,“ povedal I. Matovič.