Poslanecký klub OĽANO si opäť pozve na stretnutie ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí). Pre TASR to potvrdil predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš po pondelkovom rokovaní klubu. ,,Rokovanie prebieha priebežne," odpovedal na otázku TASR o záveroch klubu a o tom, či je v hre možnosť, že podajú vlastný návrh na odvolanie Kolíkovej. Ministerka by mala klubu OĽANO ešte vysvetliť nejasnosti, ktoré majú v súvislosti s obstarávaním prenájmu sídla jej rezortu.

,,Dohodli sme sa na klube, že pani ministerku si ešte raz zavoláme na klub a definitívne to rozlúskneme," uviedol poslanec Erik Ňarjaš (OĽANO) s tým, že by to malo byť ešte v pondelok. Na otázku, či uvažujú o vlastnom návrhu na odvolanie Kolíkovej, odpovedal, že sa ešte nedohodli a zatiaľ riešia výhradne aktuálnu schôdzu.

Mária Kolíková
Neprehliadnite

Top 5 udalostí v politike: M. Kolíková proti svetu a úvahy I. Matoviča o DPH

Ján Herák (OĽANO) zdôraznil, že netreba byť impulzívny. ,,To je veľmi vážna vec odvolať ministerku. Ak budeme mať dostatočné argumenty a bude ich naozaj mnoho, samozrejme, že sa rozhodneme," dodal s tým, že je to aj o spoločnej komunikácii a netreba to ,,hrotiť". Poznamenal, že tému ešte neuzavreli a na pondelkovom klube sa oboznámili aj s diskusiou premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) s ministerkou. Potvrdil, že výhrady v klube stále majú a opäť sa na ne budú ministerky pýtať.

Parlament v pondelok mimoriadne rokuje o návrhu opozičného Smeru-SD na vyslovenie nedôvery ministerke Kolíkovej. Šéf Smeru-SD Robert Fico ozrejmil, že dôvodom majú byť podozrenia okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej Kolíková figurovala. Namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Zmluvné vzťahy medzi RTVS so spoločnosťou Elektronika má preveriť aj Rada RTVS.

Mária Kolíková
Neprehliadnite

Pri zmluvách s Elektronikou nedošlo k ovplyvneniu externým prostredím, tvrdí RTVS

Podporu Kolíkovej vyjadrili koaličné strany Za ľudí, Sme rodina a SaS, rovnako vláda. Klub OĽANO mal ešte ,,nejasnosti" okolo prenájmu budovy, v ktorej sídli Ministerstvo spravodlivosti SR. S opozíciou ale hnutie hlasovať neplánuje.