Hnutie OĽANO nepočíta s dopĺňaním nových záväzkov do programového vyhlásenia vlády (PVV). Výnimkou sú riešenia vyvolané pandémiou. Pre TASR to uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO. Reagoval tak na skutočnosť, že SaS chce presadiť znižovanie daní a odvodov.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) sa rozpráva s novinármi a v pozadí predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na 85. rokovanie vlády SR v Bratislave 17. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Programové vyhlásenie vlády by sa mohlo aktualizovať, pripúšťa OĽANO i SaS

„Príslušné rezorty majú aktualizovať svoje kapitoly PVV v zmysle vypustenia už zrealizovaných úloh. Všetko, čo nebolo v pôvodnom PVV, musí prejsť koaličnou radou," podotkol Dojčan pre TASR s tým, že hnutie s doplnením nových programových záväzkov nepočíta. Ako výnimku však označil riešenia, ktoré vyvolala pandémia nového koronavírusu.

Strana SaS chce popri zavedení výdavkových stropov v rámci diskusie o novom PVV presadiť aj znižovanie daní a odvodov. Hovorí napríklad aj o zakomponovaní daňovej brzdy do zákona o rozpočtovej zodpovednosti.