Vláda bude po odchode ministrov zo SaS v stredu rokovať v novom zložení. Kabinet bude okrem iného riešiť aj presun peňazí na bojovú techniku.

Ministri sa majú zaoberať zmenou účelu použitia kapitálových výdavkov Ministerstva obrany SR z roku 2020 v hodnote takmer 5,9 milióna eur. Mali by byť použité na zabezpečenie nových pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel. Tiež na realizáciu infraštruktúrnych projektov i nákup športového vybavenia.

Vláda má tiež v stredu rokovať o návrhu, aby bol Európsky orgán práce nájomníkom u spoločnosti Technická inšpekcia, nie u spoločnosti MH Invest.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke Michal Šipoš počas predstavenia kandidačnej listiny OĽaNO do budúcoročných parlamentných volieb v Bratislave 3. decembra 2019. Šipoš kandiduje z 5. miesta. Kandidátku OĽaNO povedie pedagogička Mária Šofranko. Z čísla dva bude kandidovať odborník hnutia na obranu Jaroslav Naď, nasleduje bývalý policajný vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Líder hnutia Igor Matovič, ktorý bude kandidovať z posledného 150. miesta. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

SaS si chce pri riadnej schôdzi urobiť prieskum síl, Šipoša to prekvapuje