Na očkovanie vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson sa zaregistrovalo doposiaľ 4 793 ľudí. TASR informáciu poskytlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Prihlasovanie na túto vakcínu spustili v pondelok (21. 6.). Určená je osobám od 18 rokov.

„Vakcínou od spoločnosti Janssen sa už očkuje. Aktuálne sme ňou iniciovali očkovanie ľudí bez domova prostredníctvom našej príspevkovej organizácie Zdravé regióny. Taktiež jeden z veľkých podnikov, ktorý očkuje svojich zamestnancov, si objednal 130 kusov tejto vakcíny. Najbližší víkend ňou budú očkovať aj naše očkovacie centrá," povedala pre TASR hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

KK33 Essen - Zdravotník drží v ruke ampulku s vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od firmy Johnson & Johnson 7. mája 2021 v Essene. Nemecko zrušilo vekové obmedzenia pre použitie vakcíny proti koronavírusu od americkej spoločnosti Johnson & Johnson (J&J). Znamená to, že po konzultácii s lekárom sa budú môcť touto očkovacou látkou dať zaočkovať všetci záujemcovia. FOTO TASR/DPA
07.05.2021, Nordrhein-Westfalen, Essen: Eine Ärztin hält eine Ampulle des Covid-19-Impfstoffs von Janssen (Johnson & Johns
Neprehliadnite

Slovensko spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie vakcínou od Johnson & Johnson

Registrácia je spustená na korona.gov.sk po dobu troch týždňov. Záujemcov o očkovanie pozvú štandardnou formou. MZ SR spresnilo, že aktuálne sa na Slovensku možno prihlásiť okrem tejto vakcíny na očkovanie proti ochoreniu Covid-19 aj na registrované dvojdávkové vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech a od spoločnosti Moderna a do 30. júna aj na neregistrovanú dvojdávkovú vakcínu Sputnik V. Registrovanou dvojdávkovou vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa aktuálne očkujú iba druhé dávky.

Očkovať sa jednodávkovou vakcínou bude možné vo vakcinačných centrách vybraných na základe záujmu a tiež formou výjazdovej očkovacej služby. Možnosť výberu tejto vakcíny dostanú aj zamestnávatelia pre svojich zamestnancov.