Ústne pojednávanie v disciplinárnej veci proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi sa má na Najvyššom správnom súde (NSS) SR uskutočniť 28. apríla o 13.00 h. TASR to potvrdil hovorca NSS SR Michal Hajtol.

„Verejné ústne pojednávanie sa uskutoční 28. apríla o 13.00 h v sídle NSS na Trenčianskej ulici v Bratislave," priblížil hovorca. V disciplinárnej veci rozhoduje senát 32D NSS SR s predsedníčkou Anitou Filovou. Sudcami sú Marián Fečík a Peter Potásch, prísediaci Jaroslav Jarabinský a Adriana Zacharová.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti Lipšicovi 13. augusta 2021. Argumentoval, že špeciálny prokurátor mal postupovať v rozpore s princípom zdržanlivosti, ako aj internými normami prokuratúry.

Disciplinárneho previnenia sa mal podľa Žilinku dopustiť tým, že bez znalosti spisu verejne, špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom polemizoval o vznesení obvinenia voči vyšetrovateľom špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ďalšie dôležité správy

Predseda strany Smer Robert Fico sa opäť zastal obžalovaného podnikateľa Norberta Bödöra a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica spájal s fašizmom.
Neprehliadnite

Polícia začala trestné stíhanie vo veci bezpečnostnej previerky Lipšica, informoval o tom Fico