Ukrajinský veľvyslanec v Turecku Vasyl Bodnar v pondelok vyhlásil, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan má silný vplyv na Vladimira Putina, píše spravodajský portál Sky News.

Dokonca naznačil, že Erdogan by mohol mať páky na to, aby dotlačil ruského prezidenta Vladimira Putina k dokončeniu dohôd.

„Ani európski lídri nedosiahli to, čo Erdogan," spresnil Vasyl Bodnar

Predpokladá sa, že narážal na rozhodnutie Ruska zmierniť blokádu Čierneho mora a umožniť tak plavbu lodiam s ukrajinským obilím.

Loď vyvážajúca obilniny z Ukrajiny, čo umožňuje dohoda o odblokovaní ukrajinských zásob, dnes dorazila do cieľa určenia. Dohodu medzi Ukrajinou a Ruskom sprostredkovalo v júli Turecko a OSN.

Ďalšie dôležité správy

Wa 28 Soči - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin si ďakujú navzájom po stretnutí v Soči v piatok 5. augusta 2022. FOTO TASR/AP


Russian President Vladimir Putin, right, and Turkish President Recep Tayyip Erdogan thank each other after their talks at the Rus sanatorium in the Black Sea resort of Sochi, Russia, Friday, Aug. 5, 2022. Erdogan visited Russia Friday for talks with Russian President Vladimir Putin focusing on a grain deal brokered by Turkey
Neprehliadnite

Turecko pristúpilo na platby v rubľoch za ruský plyn, uvádza Moskva