Bývalí členovia opozičnej strany Ľudová strana Naše Slovensko si zakladajú novú politickú stranu. Informoval o tom portál Aktuality.sk. Jedným z odídencov je Vladimír Zeman, ktorý bol počas Mečiarovej vlády krajským šéfom HZDS v Bratislavskom kraji. Po rozpade hnutia sa pridal k ĽSNS. Spolu s ním odišli aj Allan Gavač a Marian Bauman. ĽSNS ich rozhodnutie rešpektuje. Všetci traja zakladajú hnutie s názvom Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl.

Na snímke sa  nachádzaj Rober Fico a Peter Pelegrini
Neprehliadnite

Marian Kotleba, Robert Fico a Peter Pellegrini. Nová koalícia?

Mariana Kotlebu v októbri uznal Špecializovaný trestný súd za vinného zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. V kauze kontroverzných šekov pre chudobných ho odsúdili na štyri roky a štyri mesiace odňatia slobody. Tie by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Verdikt ŠTS nie je právoplatný. Po Milanovi Mazurekovi je Marian Kotleba už druhým poslancom ĽSNS, ktorý bol počas výkonu poslaneckého mandátu odsúdený za úmyselné konanie, ktoré je možné dať do súvislosti s neonacistickou alebo fašistickou ideológiou.

Na snímke zľava poslanec NR SR Rastislav Schlosár, Peter Kupka, advokát obviného Mariana K., obvinený predseda ĽSNS Marian K. počas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde  (ŠTS) v Pezinku 21. septembra 2020.
Neprehliadnite

Kotleba je vinný. V prípade kontroverzných šekov dá bodku až najvyšší súd

Rozpusteniu čelila celá strana kotlebovcov. Návrh podal svojho času generálny prokurátor Jaromír Čižnár na základe viacerých podnetov. Jeho argumenty však napokon zhodil zo stola najvyšší súd.