Nezamestnanosť v Česku sa minulý mesiac zvýšila, prvýkrát za pol roka. Poukázali na to údaje, ktoré v pondelok zverejnil Český štatistický úrad. Informoval o tom server tradingeconomics.

Miera nezamestnanosti dosiahla v Českej republike v júli 3,3 percenta oproti júnovej hodnote 3,1 percenta. To znamená prvý medzimesačný rast od januára, v ktorom nezamestnanosť dosiahla 3,6 percenta. Údaje ČSÚ prekonali aj odhady analytikov, ktorí počítali s rastom nezamestnanosti na 3,2 percenta. Na porovnanie, v júli minulého roka predstavovala nezamestnanosť v Česku 3,7 percenta.

Počet evidovaných nezamestnaných dosiahol v Česku minulý mesiac približne 240 700. V porovnaní s predchádzajúcom mesiacom sa ich počet zvýšil zhruba o 9 400.

Počet voľných pracovných miest dosiahol ku koncu júla približne 313 300. To je o zhruba 6 200 menej, než ponúkali úrady práce v júni.

Ďalšie dôležité správy

WA 21 archív Drážďany - Na archívnej snímke zo 4. decembra 2018 žena si ráta eurové bankovky v peňaženke v Drážďanoch. Miera inflácie v Nemecku spomalila v apríli 2020 na najnižšiu úroveň od konca roka 2016. Uviedol to v stredu nemecký štatistický úrad Destatis, ktorý zverejnil predbežné údaje. Podľa Destatisu spotrebiteľské ceny vzrástli v apríli medziročne o 0,8 %, zatiaľ čo v marci dosiahla inflácia 1,4 %. Aprílový údaj predstavuje najnižšiu mieru inflácie od novembra 2016, keď dosiahla rovna
Neprehliadnite

Inflácia výrazne ovplyvnila výplaty Slovákov. Zarábajú viac, ale kúpia menej