Švajčiarska potravinárska firma Nestlé predá časť svojich akcií v kozmetickej firme L'Oréal v hodnote 8,9 miliardy eur. Podiel Nestlé tak klesne na zhruba 20 percent.

FILE - In this Feb. 14, 2013 file picture the Nestle logo is  photographed  at the Nestle headquarter  in Vevey, Switzerland,   Nestle, the world's biggest food and drink company, says it expects 2014 to be just as challenging as last year amid weaker growth in emerging markets along with falling prices and deflationary pressure in Europe. The Vevey, Switzerland-based company says it expects improvement in the second half and about 5 percent organic sales growth for 2014, which does not reflect
Neprehliadnite

Koncern Nestlé zvýšil celoročnú prognózu rastu tržieb

Je to po prvý raz za sedem rokov, čo sa Nestlé rozhodla znížiť svoj podiel vo francúzskom kozmetickom gigante. Akcie od Nestlé kúpi priamo L'Oréal. Informovala o tom agentúra Reuters.

Investor naliehal na predaj už dlhšie

Nestlé roky tvrdila, že si drží podiel z finančných a strategických dôvodov, a to aj v čase, keď investor Third Point naliehal na predaj. To bolo zhruba v polovici roku 2017 a cena akcií L'Oréal sa odvtedy viac ako zdvojnásobila.

18.8.2017 - Prievidza - Výroba sáčkových polievok a bujónov v závode NESTLÉ.
Neprehliadnite

Spoločnosť Nestlé uvádza na trh rastlinné náhradky vajec a kreviet

Cena akcií Nestlé stúpla

Podľa informovaného zdroja Nestlé zhruba pred dvoma mesiacmi oslovila L'Oréal a začala rokovania o znížení podielu. Po predaji sa podiel Nestlé zníži na 20,1 percenta z predchádzajúcich 23,3 percenta.

Za jednu akciu L'Oréal zaplatí 400 eur. V utorok akcie L'Oréalu uzavreli na na cene 424,8 eur.

nakupy
Neprehliadnite

Tohtoročné Vianoce budú skromnejšie. Chýbajú darčeky a dražejú obľúbené cukrovinky