Nová vláda intenzívne uvažuje o podpore ekonomiky počas krízovej situácie spôsobenej koronavírusom. Odloženie daní bude zrejme jej prioritou, musí to však doriešiť riadne schválenou legislatívou. Dovtedy avizované návrhy nemusia vyhovovať všetkým, mnohých môžu zbytočne zmiasť.

Jednou z častých otázok podnikateľov aj bežnej verejnosti v posledných dňoch je, či je lepšie podať daňové priznanie za minulý rok do konca marca, prípadne si predĺžiť túto lehotu, alebo sa spoľahnúť na to, že štát avizoval odklad pre všetkých do júna. Odborníci majú jasný odkaz – predĺžte si lehotu oficiálne, či už ako právnická alebo fyzická osoba, inak to môže spôsobiť viac škody ako osohu. Počíta sa len to, čo je oficiálne v zákone. 

„Odpustky“ daní nie sú všeliekom

Do podania daňových priznaní za minulý rok ostáva niekoľko dní. Podnikatelia, ale aj ich účtovníci a daňoví poradcovia si v týchto dňoch lámu hlavu nad tým, čo urobiť s daňovým priznaním. Bývalá vláda a rezort financií, dokonca aj nový kabinet avizovali novinky týkajúce sa „odpustkov“ pri nepodaní priznania včas, či pri nezaplatení dane z príjmov v zákonom určenej lehote. Avizované zmeny však platia zatiaľ len na papieri. Otázna je tiež ich definitívna podoba, v akej budú schválené. Ťažko povedať, či ich

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa