V uplynulých dňoch poštári v meste Jericho na západnom brehu Jordánu triedili tisíce vriec s nedoručenými listami a balíkmi po tom, ako izraelské úrady povolili ich doručenie zo susedného Jordánska. Celkovo desať a pol tony nedoručenej pošty pre Palestínčanov od roku 2010 uschovávalo Jordánsko.

Izrael totiž zadržiaval priame posielanie a prijímanie pošty na palestínske autonómne územia v Predjordánsku, uviedli palestínski predstavitelia. Izraelské úrady v súvislosti s týmto jednorazovým doručením uviedli, že ide o gesto, ktoré je súčasťou krokov smerujúcich k implementovaniu dohody z roku 2016 umožňujúcej priame medzinárodné poštové spojenie so západným brehom Jordánu.

Generálny riaditeľ Palestínskej pošty uviedol, že vytvorili skupinu, ktorá doručí zásielky ľuďom tak skoro, ako to bude možné. Jeden zo zamestnancov pošty však dodal, že niektoré zásielky bude zložité doručiť, keďže ich obsah z poškodených obálok či škatúľ vypadol, zatiaľ čo na ďalších zásielkach nie sú zrozumiteľné adresy.