Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v pondelok povedal, že právo veta jednotlivých členských krajín EÚ musí byť zrušené. 

„Viac už nemôžeme byť rukojemníkmi tých, ktorí prostredníctvom svojho veta paralyzujú európsku zahraničnú politiku," povedal Maas. Veto preto podľa neho musí byť zrušené – aj keby to malo znamenať, že bude možné prehlasovať aj Nemecko.

KK4 Brusel - Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg počas tlačovej konferencie s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou pred stretnutím s členmi kolégia komisárov 15. decembra 2020 v Bruseli. FOTO TASR/AP
NATO Secretary General Jens Stoltenberg gives a joint statement with European Commission President Ursula von der Leyen before they attend a College of Commissioners meeting at the European Commission headquarters in Brussels, Tuesday, Dec. 15, 2020. Stoltenberg was taking
Neprehliadnite

NATO sa chce pripraviť na nové hrozby od Ruska a ďalších sokov

Maďarsko minulý mesiac odmietlo novú obchodnú a rozvojovú dohodu Európskej únie s africkými, karibskými a tichomorskými krajinami (AKT) a takisto odmietlo podporiť výzvu EÚ na ukončenie násilia medzi Izraelom a Palestínčanmi, píše agentúra Reuters.

Veto Maďarska v prípade spoločného vyhlásenia Európskej únie o izraelsko-palestínskom konflikte sa u nemeckého ministra zahraničných vecí Heika Maasa stretlo len s malým porozumením, napísala vtedy agentúra DPA.