Spoločnosť Slovenské elektrárne (SE), ktorá Mochovce vlastní a v ktorých od talianskeho koncernu Enel kupuje podiel český Energetický a průmyslový holding (EPH), informácie nekomentovala. K prípadnému zvýšeniu rozpočtu projektu sa nevyjadrila ani slovenská vláda, ktorá má v elektrárňach 34 percent akcií.

„Naším prvoradým záujmom v priebehu tohto projektu bola vždy bezpečnosť a najvyššia kvalita prác. Nebudeme robiť kompromisy v oblasti bezpečnosti z dôvodu akýchkoľvek úprav rozpočtu alebo harmonogramu," uviedla pre denník hovorkyňa Jana Burdová.

Výstavba tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach na juhu Slovenska sa začala v roku 1987. Pre nedostatok peňazí ale boli práce v 90. rokoch pozastavené. V roku 2008 ich obnovil práve Enel, a to po ovládnutí SE.

Pôvodne sa počítalo s tým, že dokončenie elektrárne bude stáť 2,78 miliardy eur, rozpočet bol ale medzitým opakovane zvyšovaný. Okrem predraženia dostavby boli tiež posunuté termíny spustenia nových blokov elektrárne, ktoré podľa pôvodného harmonogramu mali byť dokončené už v rokoch 2012 a 2013.