Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zrušilo pridelené termíny na prvú dávku vakcíny proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti AstraZeneca. Informovalo o tom na sociálnej sieti.

Uviedlo, že záujemcovia boli presunutí na nové termíny do okresov, ktoré si zvolili. „Nedostali sa teda naspäť do čakárne, ale majú priradené nové termíny na očkovanie vakcínou spoločnosti Pfizer/BioNTech," zdôraznilo.

KK8 Velen - Na archívnej snímke z 3. apríla 2021 muž dostáva vakcínu od spoločnosti AstraZeneca v nemeckom Velene. Ľuďom vo veku pod 60 rokov, ktorí dostali v Nemecku prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca, podajú druhú dávku od inej firmy. V utorok 13. apríla 2021 sa na tom dohodol spolkový minister zdravotníctva s regionálnymi ministrami. FOTO TASR/DPA
ARCHIV - 03.04.2021, Nordrhein-Westfalen, Velen: Ein älterer Mann wird im Impfzentrum im Kreis Borken mit dem
Neprehliadnite

Slovensko pozastavilo očkovanie AstraZenecou pre ľudí, ktorí ju majú dostať po prvý raz

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR oznámilo, že pozastavilo očkovanie osôb, ktoré mali dostať vakcínu od AstraZenecy po prvý raz. Hlavným dôvodom je nedostatok týchto očkovacích látok. Osoby, ktoré majú mať druhú dávku tejto vakcíny, ju dostanú.