Ceny bitcoinu na burze Binance Australia, ktorá je divíziou najväčšej svetovej kryptomenovej burzy Binance, boli v utorok zhruba o 20 percent nižšie ako na konkurenčných trhoch. Informovala o tom agentúra Reuters. Nižšie ceny podľa nej signalizujú snahu niektorých klientov o rýchle opustenie svojich pozícií na Binance Australia.

Bitcoin sa na Binance Australia v jednej chvíli predával zhruba za 34-tisíc austrálskych dolárov (cez 20-tisíc eur), zatiaľ čo na konkurenčnej austrálskej platforme BTC Markets predstavovala cena 43-tisíc austrálskych dolárov. Mimo Austráliu sa bitcoin v rovnakom čase predával za 27 790 amerických dolárov.

Binance Australia tento mesiac podľa serveru Cointelegraph.com informovala používateľov o pozastavení služieb v austrálskych dolároch. Klienti podľa burzy môžu austrálske doláre vyberať do 1. júna. „Niektorí austrálski užívatelia pred 1. júnom z platformy sťahujú svoje finančné prostriedky v austrálskych dolároch," uviedla burza v súvislosti s terajším cenovým vývojom.

Ďalšie dôležité správy

Markets Stabilise After Turbulence investment
Neprehliadnite

Nakúpiť akcie bánk či bitcoin? Experti odpovedajú, ako investovať v súčasnosti