Nafta na čerpacích staniciach v Česku stojí najmenej od vlaňajšieho januára, za uplynulý týždeň v priemere zlacnela na 35,01 koruny (približne 1,49 eura) za liter. Benzín Natural 95 stál v stredu priemerne 36,95 korún (približne 1,57 eura) za liter, teda o deväť halierov menej ako v predchádzajúcom týždni a najmenej za takmer dva mesiace. Vyplýva to z údajov spoločnosti CCS, ktorá ceny pohonných hmôt sleduje.

Nafta v Česku stála pred rokom v priemere o zhruba 12 korún (približne 0,51 eura) viac ako dnes, cena benzínu bola vyššia o viac ako 7,50 koruny (približne 0,32 eura). V cenách palív sa vlani na jar výrazne prejavovali obavy z vplyvu ruskej invázie na Ukrajinu.

Najlacnejšie palivá v súčasnosti tankujú vodiči v Juhočeskom kraji, kde je liter benzínu v priemere za 36,49 českých korún (v prepočte približne 1,55 eura). Naftu tam predávajú priemerne za 34,28 českých korún. Najdrahšie palivá naďalej ponúkajú čerpacie stanice v Prahe, kde liter benzínu stojí priemerne 38,23 českých korún. Nafta sa v hlavnom meste tankuje za 37,15 českých korún.

Ďalšie dôležité správy

EU stops buying oil products from Russia
Neprehliadnite

Nafta do Európy prúdi ďalej. Barely z Východu vypĺňajú medzeru po ruských dodávkach