Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR finalizuje dokument, ktorý by riešil otázku liečby pacientov, ktorí prekonali ochorenie Covid-19 s následkami. Pre TASR to povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová s tým, že materiál by mohol byť predložený v najbližšej dobe.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany čiastočne obnovili prevádzku. V pondelok 4. mája začali poskytovať služby v kúpeľnom hoteli Pro Patria. Na snímke zamestnanec kúpeľov s pacientom pred budovou kúpeľov v Piešťanoch v pondelok 4. mája 2020. FOTO TASR - Lukáš Grinaj
Neprehliadnite

Piešťanské kúpele zaradili liečbu tzv. post-covidového syndrómu

Priblížila, že podľa vyjadrení lekárov a vedcov môže zanechať nový koronavírus v mnohých prípadoch dlhodobé negatívne dosahy na zdraví pacientov, ktorí sa úspešne z ochorenia Covid-19 vyliečili. „Odborníci z ministerstva zdravotníctva so zástupcami kúpeľov prerokúvali primárne diagnózy, ktoré by mali byť preplácané zo strany zdravotných poisťovní v kúpeľnej postcovidovej liečbe," uviedla.

Dodala, že po rokovaní so zástupcami kúpeľov a odborníkmi MZ SR rozšíril zoznam indikácií, ktorých by sa takáto liečba týkala.