Nezávislý ruský denník Novaja gazeta informoval o prípade muža, ktorý sa pokúsil upáliť, keďže mu hrozilo povolanie do vojny na Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Novaja gazeta zverejnila v pondelok videozáznam z bezpečnostnej kamery zachytávajúci priebeh incidentu. Na videu vidno osobu, ktorá sa poliala neznámou tekutinou a následne vzbĺkla.

Plamene uhasili policajti a zraneného muža previezli do nemocnice. O jeho zdravotnom stave kolujú protichodné správy. Oficiálne informácie o udalosti, ku ktorej došlo ešte v nedeľu, ruské úrady doposiaľ nezverejnili, píše DPA.

Šéf Kremľa Vladimir Putin vyhlásil minulý týždeň v stredu čiastočnú mobilizáciu záložníkov. Reagoval tak na najnovšie neúspechy ruskej armády vo vojne na Ukrajine, ktorú Moskva začala pred siedmimi mesiacmi. Oficiálne sa na front má povolať 300-tisíc Rusov, podľa niektorých pozorovateľov ich však môže byť napokon aj oveľa viac.

Putinovo vyhlásenie vyvolalo u mnohých ruských občanov paniku. Už niekoľko dní dochádza v celej krajine k protestom a útokom na náborové strediská, zatiaľ čo mnohí muži v odvodovom veku sa pokúšajú odcestovať do zahraničia.

V meste Tarusa ležiacom zhruba 130 kilometrov južne od Moskvy hodili doposiaľ neznámi páchatelia zápalnú fľašu na budovu náborového strediska. V ruskej republike Dagestan na Kaukaze, kde v nedeľu došlo k väčším demonštráciám, zatkli približne 120 ľudí.

Ďalšie dôležité správy

WA 11 Asipovičy - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko gestikuluje pred novinármi počas inšpekčnej návštevy na cvičisku pri meste Asipovičy, kde sa oboznámil s priebehom bielorusko-ruského cvičenia Spojenecké odhodlanie 2022 vo štvrtok 17. februára 2022. FOTO TASR/AP

Belarusian President Alexander Lukashenko gestures while speaking to journalists at the Osipovichi training ground during the Union Courage-2022 Russia-Belarus military drills near Osipovichi , Belarus, Thursday, Feb. 17, 2022.
Neprehliadnite

„Nech si utekajú", Lukašenko odsúdil Rusov, ktorí sa snažia vyhnúť mobilizácii