Americký miliardár Elon Musk dnes uviedol, že plánuje z internetovej siete Twitter vymazať falošné účty a vytvoriť z nej nástroj pre šírenie pravdy. Snažia sa tak upokojiť inzerentov, ktorí sa v poslednom čase od Twitteru odvracajú, informovala agentúra Reuters. Musk koncom minulého mesiaca kúpil spoločnosť Twitter za 44 miliárd dolárov.

Viaceré významné podniky, vrátane najväčšej americkej automobilky General Motors, následne pozastavili reklamu na Twitteri pre obavy, že nový majiteľ by mohol uvoľniť pravidlá pre reguláciu obsahu, čo by mohlo podporiť nenávistné prejavy na sieti.

Musk dnes sľúbil, že podnik bude tvrdo pracovať na tom, aby sa „zlé veci" neobjavovali popri reklame. Twitter podľa neho umožní slobodu prejavu bez toho, aby umocnil nenávistné komentáre. Podľa Muska je cieľom, aby sieť bola pravdovravná, zaujímavá a zábavná, napísala agentúra Reuters.

V piatok začala spoločnosť Twitter rozsiahle prepúšťanie zamestnancov s cieľom znížiť náklady. Podľa Muska firma prerába štyri milióny dolárov denne a potýka sa s masívnym poklesom príjmov v dôsledku tlaku aktivistov na inzerentov, aby na túto platformu neumiestňovali reklamu.

Musk po prevzatí podniku oznámil, že firma vytvorí radu pre moderovanie obsahu, v ktorej budú zastúpené veľmi rôznorodé hľadiská. Dodal, že pred zasadnutím tejto rady nedôjde k žiadnym zásadným rozhodnutiam ohľadom obsahu. Dnes uviedol, že zostavenie tejto rady by mohlo trvať niekoľko mesiacov.

Musk, ktorý je tiež šéfom automobilky Tesla, je najbohatším človekom na svete. Magazín Forbes tento týždeň napísal, že Muskovo čisté imanie predstavuje viac ako 194 miliárd dolárov.

Ďalšie dôležité správy


Elon Musk má vďaka Twitteru nových superfanúšikov: Rusko, Čínu a Islamský štát. Ide im o jedno