Poslanci parlamentu Richard Takáč a Miroslav Žiak predpokladajú, že menšinová vláda bude mať krátke trvanie. Poslanec Andrej Stančík z OĽANO verí, že opozícia podporí v parlamente koaličné návrhy na pomoc ľuďom. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

OĽANO sa spolieha aj na hlasy opozície

„Menšinová vláda má trvanlivosť maximálne mesiac," vyhlásil Žiak. Čuduje sa ministrom, ktorí chcú ísť do menšinovej vlády. „Neprejde im žiadny zákon, neprejde im prakticky nič," podotkol. „Toto dlho nevydrží," zdôraznil Takáč. Zopakoval, že cestou sú predčasné parlamentné voľby.

„Verím, že zodpovedné riešenia pre ľudí strana SaS aj opozícia podporia," uviedol Stančík. Vyhlásil, že do poslednej minúty bojoval za zachovanie štvorkoalície. „Považoval som to za najlepšie riešenie," doplnil.

Koalícia sa snaží obsadiť štyri ministerské stoličky

Ako o kandidátovi na šéfa rezortu hospodárstva sa hovorí o Karolovi Hirmanovi. „Poznám Hirmana, je to fundovaný odborník na energie. Je zodpovedné, že sa rozhodol vziať túto zodpovednosť na seba," uviedol Stančík. „Pri niektorých menách mám veľké otázniky," reagoval Takáč. Koalícia sa snaží obsadiť štyri ministerské stoličky po demisii ministrov za SaS.

V súvislosti s energetickou krízou a inflačnými tlakmi volá Takáč po adresnej pomoci obyvateľstvu. „Budeme určite pomáhať dôchodcom a skupinám ľudí, ktoré sú najdotknutejšie touto krízou," reagoval Stančík. Žiak podotkol, že rezort hospodárstva pripravil energetický zimný balíček i memorandum s elektrárňami o zastropovaní cien. Rezort podľa jeho slov nemal pri financovaní opatrení podporu od ministra financií.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová dáva vyhlásenie ku koaličnej kríze po stretnutí s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (OĽaNO) a predsedom NR SR Borisom Kollárom (Sme rodina) v Prezidenstkom paláci v Bratislave v stredu 31. augusta 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Ak od premiéra nedostanem návrhy mien ministrov, rozhodnem sa sama, odkázala hlava štátu