Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR prerušilo obvinenému Miroslavovi V. výkon funkcie honorárneho konzula Monackého kniežatstva v SR. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie.

Dodal, že o rozhodnutí bude bezodkladne vyrozumená aj monacká strana štandardnou diplomatickou cestou prostredníctvom Veľvyslanectva SR v Paríži.

„Na základe potvrdenia odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR o vznesení obvinenia vyšetrovateľa NAKA voči Miroslavovi Výbohovi MZVEZ SR v súlade s článkom 27 Viedenského dohovoru o konzulárnych stykoch a v zmysle postupov smernice MZVEZ SR o honorárnych konzulátoch v prípade začatia trestného stíhania honorárneho konzula iného štátu v SR rozhodlo o prerušení výkonu funkcie Miroslava Výboha ako honorárneho konzula Monaka v SR,“ uviedol rezort.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil v rámci stredajšej (4. 8.) akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Medzi nimi je aj podnikateľ Miroslav Výboh, okrem neho bývalí šéfovia Finančnej správy SR František Imrecze a Lenka Wittenbergerová a tiež bývalý štátny tajomník Radko Kuruc.

Korupčná kauza Mýtnik, v rámci ktorej NAKA zasahovala do stredy už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na FS SR za niekoľko desiatok miliónov eur.

Miroslav Výboh
Neprehliadnite

Výboh odmieta obvinenia v kauze Mýtnik III, vidí za tým manipulovanie kajúcnikov

Monacké knieža Albert II. (vpravo) počas návštevy Bratislavy v roku 2017 pri Bráne slobody v Devíne. V pozadí vľavo je Miroslav Výboh.
Zdroj: TASR
Monacké knieža Albert II. (vpravo) počas návštevy Bratislavy v roku 2017 pri Bráne slobody v Devíne. V pozadí vľavo je Miroslav Výboh.