Finančne sa aktuálne cíti čiastočne, prípadne úplne bezpečne 31 percent obyvateľov Maďarska. Nie úplne, prípadne vôbec sa necíti finančne bezpečne až 69 percent maďarských občanov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu inštitútu Datalyze, ktoré zverejnil v pondelok ekonomický server Portfolio.hu. 

Iba 18 percent opýtaných má k dispozícii finančné rezervy postačujúce na šesť mesiacov a 61 percent respondentov uviedlo, že rezervy im vystačia iba na jeden mesiac.

Od výplaty k výplate žije 56 percent Maďarov so základným školským vzdelaním a 49 percent žien. Tieto dve skupiny sú z finančného hľadiska najviac ohrozené.

K otázke o svojej finančnej situácii uviedlo 15 percent opýtaných, že sú s ňou „skôr spokojní", pričom „skôr nespokojných" je až 70 percent respondentov uvedeného internetového prieskumu, ktorý sa realizoval na vzorke 1 000 osôb.

Ďalšie dôležité správy

WA 30 archív Praha - Na archívnej snímke zo 7. októbra 2022 maďarský premiér Viktor Orbán prichádza na summit EÚ na Pražský hrad. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán si otvoril na sociálnej sieti Twitter oficiálny účet. Podľa spravodajského servera Telex.hu to oznámil v pondelok 10. októbra 2022 premiérov hovorca Bertalan Havasi. FOTO TASR/AP

   
Hungary's Prime Minister Viktor Orban arrives for an EU Summit at Prague Castle in Prague, Czech Republic, Friday, Oct 7, 2022. European Union leade
Neprehliadnite

Maďarsko získalo výnimku z plánovaného cenového stropu plynu, tvrdí Orbán