Činnosť rezortu ako taká bude pokračovať – pod ministerstvom financií, ktorý riadi Peter Kažimír. Počet ministrov tak klesne z trinásť na dvanásť.

Ako dodáva Aktuálne.sk, rozhodnutie o rušení úradu padlo iba v stredu, malo vzísť priamo z hlavy R. Fica. Pôvodný plán podľa servera bol, že P. Kažimír by ministerstvo hospodárstva dočasne viedol a sedel by tak na dvoch stoličkách. No keďže Smer-SD nemal náhradu a do parlamentných volieb ostáva iba rok, premiér sa rozhodol pre toto riešenie.

P. Pavlis bol počas tejto garnitúry už druhý minister hospodárstva. Minulé leto nahradil svojho predchodcu Tomáša Malatinského, ktorý sa z funkcie porúčal spolu s exministrom školstva Dušanom Čaplovičom. Toho zas nahradil Peter Pellegrini.

Aktuálne.sk dodáva, že nápad zrušiť rezort hospodárstva prišiel aj z radov expertov, konkrétne od mimovládky INESS. Tá tento krok odporúčala z racionálnych dôvodov a nie preto, že Smer-SD nedokáže nájsť schopných ľudí. INESS navrhoval zlúčenie tohto rezortu spolu s ministerstvami pôdohospodárstva a dopravy, čím by sa ušetrili milióny eur na platy úradníkov.

Aktuálne zrušenie ministerstva hospodárstva bude mať zrejme iba čisto formálny charakter.