Ministerstvo zdravotníctva SR v nemocniciach preveruje situáciu s výpoveďami lekárov. Prostredníctvom dotazníka zisťuje možné scenáre aj prípadnú mieru ohrozenia poskytovania zdravotnej starostlivosti. Pre TASR to potvrdil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Nemôžeme tu sedieť so založenými rukami a sledovať, čo sa deje. Ja som cestou krízového manažmentu nechal spracovať dotazník, aby riaditelia nemocníc so svojimi kolegami zistili záujem. Je to predbežné, aby sme vedeli, v ktorej nemocnici a v akých intenciách sa pohybujeme," priblížil minister. Vyhodnotenie by mal mať k dispozícii v pondelok.

Podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Hlas-SD Zuzana Dolinková na sociálnej sieti zverejnila dotazník a priblížila, na čo sa rezort nemocníc pýta. Podľa zverejnených informácií ministerstvo zdravotníctva zisťuje predikciu očakávaných výpovedí na jednotlivých oddeleniach a tiež možný dosah na rozsah poskytovania zdravotnej starostlivosti.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas 100. rokovania vlády SR o aktuálnej situácii v energetike v Bratislave 2. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Na výpovede lekárov nie je vhodný čas, vyhlásil premiér