Ministerstvo obrany pripravuje rekonštrukciu vojenskej ubytovne Hviezda v Bratislave, tzv. Kukurice. Po obnove by mala slúžiť na administratívne a ubytovacie účely. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Administratívnu časť budú využívať jednotlivé organizačné zložky rezortu obrany a ubytovacie kapacity budú slúžiť pre účely poskytovania ubytovania Ozbrojeným silám SR," priblížila hovorkyňa zámer.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky sa pripojili k výzve ministerstva zdravotníctva  a otvorili pre verejnosť 18 odberných miest v pracovných dňoch od 10.00 do 18.00 h. Občania sa môžu na týchto odberných miestach bezplatne otestovať antigénovými testami. Na snímke vystavovanie certifikátov po výsledkoch antigénového testu na odbernom  mieste 21. mechanizovaného práporu Trebišov - Kpt. Nálepku 1 v Trebišove 15. decembra 2020. FOTO TASR - Roman Hanc
Neprehliadnite

Vláda schválila vyčlenenie do 5-tisíc vojakov na pomoc s testovaním do 30. júna

Výšku nákladov aj termín rekonštrukcie bude možné určiť až po vypracovaní stavebného zámeru. „Po spracovaní projektovej dokumentácie Ministerstvo obrany SR požiada vládu SR o vydanie súhlasu so začatím obstarávania stavby," vysvetlila Kovaľ Kakaščíková.

O rekonštrukcii ubytovne sa hovorí už roky. Predstavitelia Bytovej agentúry rezortu ministerstva obrany (BARMO) upozorňovali na zlý technický stav už v roku 2013.