Úroveň vysokých škôl je vizitkou troch volebných období Smeru-SD. Expremiér a bývalý minister školstva Peter Pellegrini (nezaradený) neurobil v školstve žiadne reformy, ktoré by zabránili plagiátorstvu. Uviedol to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v pléne Národnej rady (NR) SR počas diskusie k návrhu na vyslovenie nedôvery premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Opozičný poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) poznamenal, že len minister Naď dokáže aj za opísanú Matovičovu diplomovku obviniť Roberta Fica (Smer-SD).

9. schôdza Národnej rady Slovenskej republiky
Predsedníctvo NRSR, Boris Kolár
Neprehliadnite

Diskusia k odvolaniu premiéra bude pokračovať aj do noci

J. Naď tvrdí, že súčasná vládna koalícia si nechce nechať vziať mandát po tom, čo zistili, v akom žalostnom stave krajinu nechali predchádzajúce vlády. „Môžete rátať s tým, že spravodlivosť príde a nájde si vás," odkázal minister obrany opozičným poslancom. Dušan Jarjabek (Smer-SD) reagoval, že si vyprosí vyhrážanie sa poslancom Národnej rady SR. „Ste veľmi slabý minister na to, aby ste niečo takéto mohli povedať. Pribrzdite," povedal Dušan Jarjabek.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vo svojom prejave spomenul množstvo káuz, podozrivých verejných obstarávaní a nákupov na Ministerstve vnútra SR. Medzi inými uviedol predražené tabuľky s evidenčnými číslami či identifikátory osôb, ktorých projekt nebude ďalej pokračovať. Pripomenul, že minulá vláda zanechala po sebe aj zlý stav v polícii a u hasičov. „Pán minister, vy ste si tuším poplietli schôdzu. Tu sa dnes odvoláva predseda vlády, a to, že spáchal podvod a vy tu riešite inventár ministerstva a strojné súčiastky," poznamenal Ľ. Blaha. Poslanec Marián Saloň (Smer-SD) reagoval, že pri otvorení káuz v rezorte mohol byť R. Mikulec objektívnejší a procesy verejných obstarávaní sú ťažké.