Ak špeciálny prokurátor potvrdí informácie, ktoré budú závažného charakteru, minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) predloží vláde návrh na odvolanie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa. Minister to uviedol v stanovisku k štvrtkovému zadržaniu Szabóa.

Na snímke poslankyňa parlamentu SR Anna Zemanová (SaS) počas 18. schôdze NR SR 17. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Zadržanie Szabóa a únik správy SIS by mal riešiť brannobezpečnostný výbor, žiada Zemanová

,,V prípade, že sa vláda s návrhom stotožní, postúpi ho výboru pre obranu a bezpečnosť na posúdenie. Ak návrh prejde výborom, ktorý odporučí jeho odvolanie aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov výboru, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá," spresnil Mikulec.

Dodal, že požiada špeciálneho prokurátora o informácie, ktoré budú dostatočné na rozhodnutie o spracovaní a predložení návrhu na odvolanie vláde.

Na snímke kandidát na funkciu riaditeľa Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra Adrián Szabó počas vypočutia na Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť 10. apríla 2019 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar *** Local Caption *** inšpekcia
Neprehliadnite

NAKA zadržala šéfa inšpekcie A. Szabóa a ďalších policajtov

Szabóa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok. Dôvodom sú obvinenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupcie. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Korupčná trestná činnosť mala spočívať v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti minimálne vo výške 20-tisíc eur.