Miliardár Warren Buffett venoval dobročinným organizáciám akcie svojej holdingovej spoločnosti Berkshire Hathaway v hodnote 758 miliónov dolárov. Je medzi nimi aj Nadácia Susan Thompsonovej Buffettovej, ktorá nesie meno filantropovej nebohej manželky, píše Bloomberg.

Buffett je podľa Bloomberg Billionaires Index šiestym najbohatším človekom na svete. Jeho čistý majetok má v súčasnosti hodnotu 110,4 miliardy dolárov, pričom tohto roku ho zveľadil o ďalších 1,5 miliardy aj napriek tomu, že väčšine najbohatších ľudí sveta v dôsledku nestability trhov z majetku ubudlo. Buffett (92) by však bol ešte oveľa bohatší, nebyť jeho dlhoročných štedrých príspevkov na charitu.

V roku 2010 Warren Buffett spolu so svojím priateľom Billom Gatesom a jeho vtedajšou manželkou Melindou odštartoval kampaň The Giving Pledge, v rámci ktorej najbohatší ľudia sveta prisľúbili že počas svojho života alebo na smrteľnej posteli venujú na dobročinné účely najmenej polovicu svojho majetku.

Buffett doteraz venoval akcie spoločnosti Berkshire v hodnote 32 miliárd dolárov nadácii Billa a Melindy Gatesovcov a pravidelne dotuje nadácie svojich rodinných príslušníkov. Takisto sa zaviazal, že ešte počas života alebo na smrteľnej posteli venuje charite až 99 percent svojho majetku.

Ďalšie dôležité správy

warren buffett
Neprehliadnite

Buffettova krabička nápadov investorovi napovie, čoho sa vyvarovať