Americká spoločnosť Microsoft v druhom fiškálnom štvrťroku zvýšila tržby o 20,1 percenta na 51,7 miliardy dolárov. Predčila tak odhady analytikov. Prispel k tomu silný dopyt po cloudových službách od firiem, ktoré vplyvom pandémie covidu-19 prechádzajú na hybridný pracovný model.

Dopyt prudko vzrástol

Analytici odhadovali, že tržby Microsoftu za uplynulý štvrťrok budú predstavovať 50,9 miliardy dolárov. Čistý zisk spoločnosť v trojmesačnom období, ktoré skončilo 31. decembra, vzrástol o 21,4 percenta na 18,8 miliardy dolárov.

Prechod na prácu a výučbu z domu počas pandémie prilákal viac užívateľov ku kancelárskemu komunikačnému softvéru a službám Microsoftu, ako sú Teams a Office 365. Dopyt po cloudových službách spoločnosti Microsoft aj konkurenčných firiem Amazon a Alphabet prudko vzrástol.

Akcie oslabujú

Tržby najväčšieho segmentu Microsoftu, ktorý ponúka cloudové služby, vzrástli o 26 percent na 18,3 miliardy dolárov. Tržby divízie, ktorá zastrešuje služby Office 365, sa v štvrťroku zvýšili o 19 percent na 15,9 miliardy dolárov. Tržby divízie osobných počítačov, ktorá zahŕňa softvér Windows a hernú konzolu Xbox, sa zvýšili o 15 percent na 17,5 miliardy dolárov.

Akcie Microsoftu dnešné obchodovanie uzavreli poklesom o 2,7 percenta. Po konci obchodovania a zverejnení hospodárskych výsledkov ďalej oslabujú, okolo 23:45 SEČ odpisovali 4,5 percenta.

Ďalšie dôležité správy

Balíky na vozíku v logistickom centre spoločnosti Amazon v nemeckom Mönchengladbachu
Neprehliadnite

Ceny akcií technologických gigantov sa prepadli. Zaznamenali len 10. korekciu v tomto storočí