Americká softvérová spoločnosť Microsoft oficiálne predstavila novú verziu svojho operačného systému Windows. Na virtuálnej prezentácii potvrdila, že nová verzia ponesie označenie Windows 11. 

Windows sú najrozšírenejším operačným systémom pre osobné počítače na svete. Terajší verziu Windows 10 uviedla firma na trh v roku 2015. Vývojár Microsoftu Jerry Nixon vtedy tvrdil, že pôjde o poslednú verziu tohto operačného systému.

Najnovšia verzia Windows prináša rad zmien, a to okrem iného v dizajne a ovládacích prvkoch. Tlačidlo Štart a ikony aplikácií sú vo Windows 11 novo umiestnené v strednej časti spodného panela, nová verzia tiež začala používať zaoblené rohy.

Mobily s operačným systémom Windows Phone.
Neprehliadnite

Na internete sa objavil nový operačný systém Windows 11

 

Prvé Windows uviedol Microsoft na trh v roku 1985, za prvú komerčne úspešnú verziu je ale považovaný až Windows 3.0 z roku 1990. V súčasnosti je niektorá z verzií Windows podľa odhadov nainštalovaná zhruba na 90 percentách všetkých osobných počítačov. Úspechy zaznamenáva spoločnosť Microsoft napríklad aj s hernými konzolami Xbox, v posledných rokoch firma zažíva takisto prudký rast v oblasti takzvaných cloudových služieb.