Ukrajinci „sa už 30 rokov vášnivo modlia za tretiu ríšu,“ napísal Medvedev na sociálnej sieti Telegram, pričom v súlade s rétorikou Kremľa nezabudol zopakovať, že Ukrajina nie je nezávislý štát. Odvolal sa pri tom na „pseudohistóriu ukrajinskej štátnosti“, čo je slovné spojenie často používané oficiálnymi kruhmi v Moskve, píše Sky News.

Pravdepodobne najzlovestnejšie však vyznieva posledná veta, v ktorej Medvedev naznačil, že konečným cieľom Ruska v jeho ťažení na Ukrajine je „vybudovať otvorenú Euráziu“, ktorá bude siahať od portugalskej metropoly Lisabon po ruský Vladivostok.

Viacero európskych politikov sa v nedávnej minulosti zapojilo do diskusie o zóne voľného obchodu, ktorá by siahala od najzápadnejšie položeného európskeho hlavného mesta Lisabon, až po ďalekovýchodné ruské mesto Vladivostok.

Ďalšie dôležité správy

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev sa prihovára počas mítingu na tému záchrany podnikov a pracovných miest v zahraničných firmách v Moskve v stredu 16. marca 2022. Medvedev vo štvrtok 17. marca varoval Spojené štáty, že Moskva má dostatočnú silu na to, aby poslala svojich
Neprehliadnite

Rusko necíti následky vyhostenia svojich diplomatov, podľa Medvedeva bude odpoveď ničivá