Milan Uhrík a Milan Mazurek odstúpia z vedenia opozičnej ĽSNS. Informovali o tom v utorok večer na sociálnej sieti. Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.

Na snímke zľava poslanec NR SR Rastislav Schlosár, Peter Kupka, advokát obviného Mariana K., obvinený predseda ĽSNS Marian K. počas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde  (ŠTS) v Pezinku 21. septembra 2020.
Neprehliadnite

Kotleba je vinný. V prípade kontroverzných šekov dá bodku až najvyšší súd

„V rámci tejto zmeny prišlo k podstatnej zmene štruktúry predsedníctva, ako aj k ďalšiemu presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom,“ komentoval europoslanec Uhrík, pričom doplnil, že sa nebude uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia nateraz podľa jeho vyjadrenia „nemá praktický význam“.

Milan Mazurek
Neprehliadnite

NAKA vedie trestné stíhanie pre status Milana Mazureka po útoku vo Vrútkach

Mazurek zasa komentoval, že o obsahu zmeny stanov rovnako, ako mnohí ďalší, vedomosť vopred nemal. „Dozvedel som sa o nej len náhodou, od hlasujúcich delegátov. Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali,“ reagoval, pričom dodal, že pôsobiť už bude ako radový člen ĽSNS.