„Bol by som rád, ak by Ivan Korčok zostal súčasťou vlády a neodišiel spolu s ostatnými ministrami SaS,“ uviedol Igor Matovič na margo ultimáta liberálov. Ministri za SaS avizovali, že v stredu po rokovaní vlády podajú demisiu.

Korčoka si pustiť nechcú

Vládu by mal opustiť aj šéf diplomacie Ivan Korčok. Tomu ale súčasný minister financií odkázal, že spolu predsa „nikdy nemali žiadny konflikt“.

Aj to by malo byť dôvodom, prečo by mal Ivan Korčok ešte demisiu prehodnotiť. Jeho zotrvanie si želá aj premiér Eduard Heger.

„Mám s Ivanom Korčokom veľmi dobrý vzťah – aj osobný, aj pracovný. Myslím si, že z hľadiska zahranično-politickej orientácie sme úplne zladení. Práve preto má dnes Slovensko takú dobrú povesť v zahraničí," cituje slová predsedu vlády spravodajský portál RTVS.

Šéf diplomacie má pripravenú demisiu

Samotný minister zahraničných vecí však v podcaste Denníka N avizoval, že v prípade, že Matovič neodstúpi, v stredu odošle do prezidentského paláca demisiu.

„Ja to vnímam pozitívne, že mi niekto povie, že mám zostať. Ale snažím sa všetkým vysvetľovať dôvody, pre ktoré zostať nemôžem,“ vyjadril sa pre Denník N.

Zásadnú zmenu postoja Ivana Korčoka podľa spravodajského portálu RTVS neočakáva ani politológ z Prešovskej univerzity Michal Cirner.

„V politike nie je nič vylúčené, ale aj politické symboly sú dôležité. Myslím si, že Korčok bude korektný k strane SaS, ktorá ho na tento post nominovala,“ predpokladá.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) počas rokovania Hospodárskej tady Slovenska (HSR) v pondelok 22. augusta 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Premiér vidí naďalej čas na koaličné rokovania, ťah je podľa neho na strane SaS