Minister financií Igor Matovič vystúpil v diskusii o návrhu na jeho odvolanie aj vo štvrtok. Jeho reč v parlamente trvala viac ako dve hodiny. Mimoriadna schôdza bude podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára pokračovať aj popoludní, tradičná štvrtková Hodina otázok sa neuskutoční. Hlasovať o tomto bode by sa následne mohlo o 17:00.

Šéf rezortu financií vo štvrtok vyhlásil, že rešpektuje koaličných partnerov i premiéra a v prípade, ak ho parlament odvolá, SaS dostane ponuku na návrat do vlády. Zdôraznil, že to bude proti jeho vôli, ale nebude to vetovať. „Ak by som mal konať podľa vlastného rozhodnutia, v živote by som takúto stranu s takýmto predsedom nevolal späť do koalície," dodal s tým, že SaS je podľa neho „škodná v politike".

Matovič zároveň poukázal na to, že je tu niekoľko kríz naraz a treba hájiť záujmy občanov SR. „Teraz je 'sakra' vážna doba pre Slovensko na to, aby si tu niekto ventiloval svoje osobné problémy a svoje nezvládnuté ego a snažil sa pomstiť niekomu, kto mu sedí na jeho vytúženej stoličke," adresoval smerom k lídrovi SaS Richardovi Sulíkovi.

Schôdza venovaná návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi financií, ktorú iniciovala SaS, má pokračovať aj popoludní od 14:15. Na Matovičovo vystúpenie chce reagovať ešte 15 poslancov faktickou poznámkou. Tá môže trvať najviac dve minúty.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na 99. rokovanie vlády 2. septembra 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Matovič odmieta dôvody na odvolanie, SaS vyzýva na odloženie nenávisti