Šéf liberálov Richard Sulík pred samotným hlasovaním o vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera informoval o incidente ministra financií, ktorý mal v Kancelárii prezidenta SR svoju demisiu vytrhnúť z rúk pracovníka paláca.

„Stalo sa niečo nehorázne a neviem, či sa to stalo za posledných 30 rokov v slovenskej politike. Minister financií prišiel k prezidentke, podpísal demisiu a potom to vytrhol jej pracovníkovi z rúk s tým, že si to rozmyslel. Ja si myslím, že nič lepšie nedokumentuje to chaotické vládnutie, ktoré tu zažívame,“ uviedol šéf liberálov Richard Sulík.

Informáciu potvrdila aj prezidentská kancelária, ktorá považuje demisiu za nedoručenú.

„Dovoľte mi informovať Vás, že podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič dnes podvečer prišiel doručiť do KP SR svoju demisiu,“ uvádza prezidentská kancelária.

„Pred zamestnancami prezidentskej kancelárie svoju demisiu podpísal, napokon si však podanie svojej demisie v poslednej chvíli rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu KP SR Metodovi Špačekovi z rúk. Demisia tak nebola doručená do KP SR,“ uzatvára.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina), podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič a premiér SR Eduard Heger (obaja OĽANO) pred tlačovou konferenciou po zasadnutí vlády SR v Bratislave v stredu 16. novembra 2022. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Vláda Eduarda Hegera končí. Odvolávanie v parlamente neustála