Zasadnutie parlamentného mandátového a imunitného výboru, na ktorom má poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) vysvetľovať svoj status týkajúci sa útoku vo Vrútkach, bude po skončení septembrovej schôdze parlamentu. TASR to povedala predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO). Návrh na začatie disciplinárneho konania voči Mazurekovi podal poslanec Ján Benčík (Za ľudí), ktorý tiež navrhol výboru, aby odporučil parlamentu, aby Mazurekovi navrhol vzdať sa funkcie poslanca.

Andrejuvová podľa svojich slov zvolá výbor v deň, keď sa skončí schôdza. Podľa harmonogramu má schôdza trvať do 30. septembra. Na výbor pozvú Mazureka i Benčíka, mali by odpovedať na prípadné otázky poslancov. 

Na snímke naľavo člen ĽSNS Milan Mazurek pred hlavným pojednávaním v kauze sporných šekov na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku 5. marca 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Peter Pollák podal trestné oznámenie na Milana Mazureka

Mazurek v júnovom statuse písal o útočníkovi vo Vrútkach ako o príslušníkovi diskriminovanej menšiny, čím mal podľa Benčíka myslieť Róma. Benčík podal na výbor návrh na začatie disciplinárneho konania, pretože Mazurek podľa neho závažne porušil poslanecký sľub vo vete ,,Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života". Vyjadreniami vo svojom statuse mal Mazurek podľa Benčíka porušiť dodržiavanie zákonov a ústavy.