Investičný mág z krajiny vychádzajúceho Slnka vyhlásil, že jeho nedávne chybné rozhodnutie podporiť nádejný startup WeWork sa mu vrátilo aj s úrokmi. Štvrťročná strata jeho spoločnosti SoftBank vo výške 5,86 miliardy dolárov je najhorším výsledkom v 38-ročnej histórii firmy. „Môj úsudok v oblasti investícií nebol v mnohých ohľadoch správny,“ cituje slová M. Sona list The Wall Street Journal.

Aktuálna strata prišla po nepriaznivom období pre technologické spoločnosti, ktoré sú v portfóliu investičného fondu Vision, ktorý zastrešuje práve SoftBank. Fond o veľkosti sto miliárd, ktorý je vo veľkej miere postavený na bohatstve Saudskej Arábie, stratil časť svojej veľkosti a významu v poslednom období práve kvôli poklesu hodnoty investícii do technologických startupov.

Spoločnosť SoftBank a jej fond si odpísali balík vo výške 8,2 miliardy dolárov kvôli firme WeWork. Ten istý fond taktiež odpísal investície vo viac ako 20 spoločnostiach, vrátane alternatívnej taxislužby Uber či spoločnosti Slack.

Japonský podnikateľ v súčasnosti bojuje o to, aby si zachoval povesť najvplyvnejšieho technologického investora na svete po veľkolepom kolapse jednej z jeho najcennejších spoločností, ktorou je práve WeWork.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa