Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov v piatok komentoval dlhú prestávku, ktorá nastala v telefonických rozhovoroch medzi francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a ruským prezidentom Vladimirom Putinom, píše portál Ukrajinska pravda.

„Po prvé, Francúzsko nie je priateľská krajina vzhľadom na kroky, ktoré Francúzsko podniká vo vzťahu k našej krajine. Nevolajú si, pretože si myslia, že ešte nenastal ten správny okamih a jednoducho to teraz nie je potrebné. Ak vznikne potreba, môžu zavolať kedykoľvek," povedal Peskov novinárom na tlačovej konferencii.

Francúzsky prezident bol opakovane kritizovaný za to, že počas vojny na Ukrajine telefonoval s Putinom. Najväčšiu vlnu nevôle svetových lídrov zožal výrokom, že „je nevyhnutné neponižovať Rusko, aby sa po zastavení bojov na Ukrajine mohlo nájsť diplomatické riešenie“.

Napríklad estónska premiérka Kaja Kallasová povedala, že rozhovory s ruským prezidentom nemajú zmysel, a bývalá litovská prezidentka Dalia Grybauskaitėová označila tieto rozhovory za „telefonáty teroristovi".

Po júnovej návšteve Kyjeva Macron tvrdil, že často volal Putinovi, pretože ho o to požiadala Ukrajina. Macron tiež priznal, že rozhovory s Putinom nepriniesli žiadny výsledok.

Ďalšie dôležité správy

Macron v telefonáte Putinovi: Klamete sám seba
Neprehliadnite

Putin si nezískal len Macrona, ale aj francúzsku elitu