Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že nemá právo posudzovať rozhodnutie satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorý napriek teroristickému útoku džihádistov z roku 2015 opäť zverejnil karikatúry proroka Mohameda. 

„Posudzovať rozhodnutie novinára či redakcie v súvislosti s ich výberom toho, čo zverejnia, nie je nikdy úlohou francúzskeho prezidenta. Máme totiž slobodu tlače," povedal v utorok Macron počas návštevy Libanonu. Zároveň však dodal, že je povinnosťou francúzskych občanov byť k sebe zdvorilí, preukazovať si úctu a vyhýbať sa „dialógu nenávisti".

KK19 Brusel - Na archívnej snímke z 21. júla 2020 francúzsky prezident Emmanuel Macron reční počas tlačovej konferencie na konci summitu EÚ v Bruseli.  Medzi ôsmimi obeťami útoku neznámych ozbrojencov v Nigeri sú aj niekoľkí zamestnanci francúzskej humanitárnej organizácie ACTED. Informoval o tom jej právnik Joseph Breham. Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedeľu 10. augusta 2020 večer odsúdil
Neprehliadnite

Macron ponúkol Bielorusku sprostredkovanie rozhovorov pod vedením EÚ

Na obale tohtotýždňového vydania je 12 karikatúr, ktoré prvýkrát publikoval dánsky denník Jylland-Posten v roku 2005. Charlie Hebdo ich použil v roku 2006. Karikatúry v tom čase vyvolali medzi moslimami vlnu nespokojnosti. V strede obálky je karikatúra od Jeana Cabuta, ktorý prišiel o život pri útoku na redakciu. Streľbe, ktorú v redakcii týždenníka 7. januára 2015 spustili bratia Said a Chérif Kouachiovci, podľahlo 12 osôb. Časopis Charlie Hebdo je svojím odtabuizovaným štýlom a provokatívnymi karikatúrami všeobecne považovaný za kontroverzný.