Británia a Francúzsko podľa britskej rozhlasovej a televíznej stanice BBC predstavia opatrenia, vďaka ktorým bude možné otvoriť hranicu medzi oboma krajinami. Tú o polnoci z nedele na pondelok uzavrelo Francúzsko kvôli tomu, že sa v Anglicku rozšírila nová mutácia koronavírusu.

Francúzsky minister pre európske záležitosti Clément Beaune uviedol, že na pravidlách sa dohodol francúzsky prezident Emmanuel Macron s britským premiérom Borisom Johnsonom a informujú o nich počas dneška. Platiť majú od stredy.

Lietadlá British Airways
Neprehliadnite

Francúzsko od polnoci pozastavuje všetky dopravné spojenia z Británie, Nemecko letecké spojenie

Medzitým tisíce vodičov kamiónov na oboch stranách Lamanšského prielivu už druhú noc strávili v kabínach svojich áut. V oblasti anglického Doveru takto uviazlo 945 kamiónov čakajúcich na  premiestňovanie na kontinent.

Viac ako 40 krajín sveta, vrátane Slovenska, kvôli novej mutácii koronavírusu obmedzilo dopravné spojenie s Britániou. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok uviedla, že zatiaľ neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by nová mutácia spôsobovala vážnejší priebeh Covidu-19.