Lístok na let do vesmíru so spoločnosťou Virgin Galactic, ktorú založil britský miliardár Richard Branson, má aj jeho konkurent Elon Musk. Informoval o tom denník The Wall Street Journal.

Vesmírna loď spoločnosti Virgin Galactic s Bransonom na palube v nedeľu úspešne absolvovala svoj prvý skúšobný let s kompletnou šesťčlennou posádkou. Počas letu sa loď VSS Unity dostala za hranicu vesmíru.

Lietadlo spoločnosti Virgin Galactic sa prvýkrát dostalo na pokraj vesmíru
Neprehliadnite

Richard Branson na palube raketoplánu VSS Unity dosiahol hranicu vesmíru

Na 20. júla, teda na budúci utorok, svoj let do vesmíru v lodi New Shepard naplánoval Bransonov hlavný konkurent, zakladateľ spoločnosti Blue Origin Američan Jeff Bezos. Federálny úrad pre letectvo (FAA) v pondelok firme schválil licenciu pre dopravu ľudí do kozmu.

Ďalší z veľkých Bransonových súperov v sektore vesmírnej turistiky je tiež šéf spoločnosti SpaceX Elon Musk, ktorý bol podľa AP medzi divákmi historického letu priamo v Novom Mexiku.

J. Branson z Virgin Galactic, prvý miliardár vo vesmíre
Neprehliadnite

Vesmírne preteky boháčov začínajú. Prvý miliardár vo vesmíre Branson predbehne Bezosa o pár dní

Hovorca spoločnosti Virgin Galactic fakt, že si Musk letenku kúpil, potvrdil. Podľa WSJ nie je jasné, ako vysoko na poradovníku šéf automobilky Tesla figuruje. Letenky do kozmu firma predáva za 250-tisíc dolárov. Zatiaľ za ne, vrátane záloh, utŕžila 80 miliónov dolárov.